Świat

Katarzyna Niewiadoma: “Sezon 2021 zakończony”

Katarzyna Niewiadoma
Katarzyna Niewiadoma / fot. Canyon // SRAM

Katarzyna Niewiadoma (Canyon//SRAM) z powodu kraksy musiała wycofać się z sobotniego Paryż-Roubaix już w pierwszej części rywalizacji. Polka za pośrednictwem mediów społecznościowych zapewniła, że nie doznała poważniejszych obrażeń. Dodała również, że był to jej ostatni start w 2021 roku.

Zawodniczka z Ochotnicy Górnej do walki w “Piekle Północy” przystępowała opromieniona zdobyciem brązowego medalu mistrzostw świata. Zaliczana była do szerokiego grona faworytek, lecz do ikonicznych bruków… nawet nie dojechała. Jeszcze przed pierwszym sektorem, 30 kilometrów od startu zaliczyła kraksę, która zmusiła ją do wycofania się z wyścigu.

“Czuję się, jakbym opuściła dobrą imprezę” – napisała Polka na swoim instagramowym profilu, podsumowując rywalizację. “Skończyłam w szpitalu, lecz na szczęście – bez poważniejszych obrażeń poza bólem kolana. Sezon 2021 się dla mnie oficjalnie zakończył” – przekazała.

Historyczna, pierwsza edycja Paryż-Roubaix padła łupem Elisabeth Deignan (Trek-Segafredo), która zaatakowała ponad 80 kilometrów od mety i samotnie dojechała do finiszu. Na 36. pozycji finiszowała Marta Lach (Ceratizit-WNT).

To Top