Świat

Paryż – Roubaix: Katarzyna Niewiadoma nie ukończyła wyścigu, triumf Elisabeth Deignan

Katarzyna Niewiadoma
Katarzyna Niewiadoma / fot. Canyon//SRAM

Katarzyna Niewiadoma (Canyon//SRAM) nie ukończyła historycznej, pierwszej edycji Paryż-Roubaix kobiet. Polka musiała wycofać się z powodu kraksy. Triumfowała Elisabeth Deignan (Trek-Segafredo).

Panie rywalizowały na dystansie 116 kilometrów. Znalazło się na nim łącznie 17 sektorów bruku. Walka toczyła się w trudnych warunkach. Choć wbrew prognozom nie padało, porywy wiatru potrafiły osiągać 50 kilometrów na godzinę. W akcji, obok Katarzyny Niewiadomej oglądaliśmy też Martę Lach (Ceratizit – WNT).

źr. La Flamme Rouge

Niestety, Niewiadoma już w początkowej fazie rywalizacji ucierpiała w kraksie i musiała wycofać się z wyścigu. O zwycięstwo walczyły inne zawodniczki, a to, co działo się na trasie było naprawdę niezwykłe.

Już 80 kilometrów od mety zaatakowała Elisabeth Deignan (Trek-Segafredo), która odjechała rywalkom na dwie minuty i pewnie utrzymywała swój zapas. Za jej plecami zawiązała się kilkunastoosobowa grupa pościgowa, lecz nie niwelowała ona różnicy.

Dopiero 17 kilometrów od mety zaatakowała z niej Marianne Vos (Jumbo-Visma), która szybko odrabiała stratę. 12 kilometrów od mety spadła ona do ledwie minuty. Deignan chyba zorientowała się, co dzieje się za jej plecami, bo w porę podkręciła tempo i niezagrożona przecięła linię mety jako pierwsza.

To Top