Świat

Van Aert o słowach Evenepoela: “Jest mi bardzo przykro”

Wout Van Aert
Wout Van Aert / fot. ASO

Ostatnie wypowiedzi Remco Evenepoela dotyczące Mistrzostw Świata obiły się szerokim echem w świecie kolarstwa. Do słów kolegi z drużyny odniósł się lider, który przyznał, że nie kryje rozczarowania postawą Evenepoela.

Wśród słów Remco Evenepoela, podsumowujących udział w wyścigu, pojawiły się stwierdzenia, że „taktyka zespołu nie była dla niego jasna”, a on sam „miał szansę, by wygrać tęczową koszulkę”. Wout van Aert nie krył wobec tych słów zdumienia.

„Taktyka była bardzo jasna. Byłem bardzo zaskoczony, gdy usłyszałem, co powiedział Remco” – powiedział Van Aert w rozmowie z The newspapaer.

Belg szczególnie odniósł się do zarzutu o niejasności taktyki, tłumacząc, że ta była bardzo przejrzysta, ustalona i zaakceptowana przez cały zespół.

„Żałuję wypowiedzi Remco. Wyjechaliśmy na mistrzostwa świata z silną drużyną i dobrym duchem zespołu. Myślę, że trener narodowy Sven Vanthourenhout wykonał bardzo dobrą pracę, tworząc przejrzysty plan. Myślę, że taktyka była jasna, nawet podczas dokonywania selekcji. Wtedy wszyscy się na to zgodzili.”

Mogę zrozumieć, że jeśli nie wygrywasz, pojawi się krytyka ze wszystkich stron, tak po prostu jest. Z tym sobie poradzę. Ale w zespole uważam, że to bardzo niefortunne, że [Remco] nagle obraca się o 180 stopni i zaczyna mówić coś takiego. Nie uważam, że to mądre i jest mi bardzo przykro. Jestem załamany, że nie mogłem tego ukończyć.” – przyznał.

Van Aert wspomniał również o tym, że w sytuacji, w której mierzy się z ogromną falą rozczarowania, kolega nie okazał mu wsparcia, a jedynie wymierzył dodatkowy cios.

„Gdybym był lepszy w finale i wygrał, to byłoby fantastycznie. Widziałem też, że wszyscy byli szczerze rozczarowani. Naprawdę, nie było mi z tym łatwo. A potem nagle pojawia się taka wypowiedź. Szkoda.” – podsumował Wout van Aert.

To Top