Świat

Media: Tom Dumoulin zerwie kontrakt z Jumbo-Visma

Tom Dumoulin
Tom Dumoulin / fot. Jumbo-Visma

Jak donosi “L’Equipe”, Tom Dumoulin może przedwcześnie opuścić Jumbo-Visma i od sezonu 2022 związać się z ekipą BikeExchange. Partnerem tej formacji ma zostać konsorcjum PremierTech, które rozstało się z Astaną.

Dumoulin na początku 2021 roku ogłosił zaskakująco, że przerywa zawodową karierę z powodu nadmiernej presji i nieustannej gonitwy za wynikiem. Wznowił ją jednak po kilku miesiącach – w czerwcu, zdobywając mistrzostwo kraju w jeździe indywidualnej na czas. Niedługo później, w trakcie igrzysk w Tokio zdobył w tej specjalności srebrny medal.

30-latka w akcji oglądaliśmy ostatnio podczas Benelux Tour, na początku września. Niedługo później, podczas treningowej jazdy został potrącony przez samochód, w wyniku czego leczy złamanie nadgarstka.

Umowa “Motyla z Maastricht” z Jumbo-Visma wygasa po zakończeniu sezonu 2022. Według “L’Equipe” zostanie ona przedwcześnie rozwiązana, a zawodnik zwiąże się z BikeExchange. Obok Holendra do zespołu ma dołączyć nowy dostawca sprzętu – Giant (obecnie jest to Bianchi), a także sponsor – PremierTech.

Ekipa Jumbo-Visma odpowiedziała na te rewelacje krótko – “to nonsens”.

To Top