Polska

Nowe drużyny UCI na polskim podwórku?

Fot. Grzegorz Trzpil

Choć do zakończenia sezonu 2021 pozostało jeszcze nieco czasu, już teraz pojawiają się pierwsze pogłoski dotyczące tego, jak może wyglądać krajowy peleton w przyszłym roku. W skrócie – są powody do niewielkiego optymizmu.

Wobec upadku CCC Team i jej rozwojowej filii, w obecnym sezonie oglądać możemy tylko dwie drużyny z naszego kraju: HRE Mazowsze Serce Polski i Voster ATS. Spisują się one dobrze, należąc do czołówki formacji Continental, ale… właśnie, to wciąż “tylko” trzecia dywizja.

Co wiadomo przed sezonem 2022? Póki co można mówić o pozytywach. Według informacji Łukasza Sokoła, doskonale zorientowanego na krajowym podwórku, dokumenty aplikacyjne o licencję UCI do PZKol złożyły łącznie cztery polskie drużyny. Dwie z nich to obecne już w peletonie HRE Mazowsze Serce Polski i Voster. Wśród mężczyzn nowością będzie (a raczej – może być, bo przecież nic nie jest jeszcze przesądzone) KS Pogoń Mostostal Puławy.

Co ważne, możemy mieć na krajowym podwórku również drużynę kobiecą. O licencję ubiegać będzie się MAT ATOM Deweloper Wrocław.

To Top