Świat

Jolanda Neff i Ondrej Cink zwyciężają w Maja Włoszczowska MTB Race

fot. Kross Orlen Cycling Team

Zwycięstwami Jolandy Neff i Ondreja Cinka zakończyły się wyścigi elity podczas Maja Włoszczowska MTB Race. Szwajcarka pokonała na finiszu kończącą karierę gospodynię imprezy.

Neff i Włoszczowska rywalizowały przez cały wyścig. Polka miała nadzieję, że zerwie koleżankę na ostatnim okrążeniu, ale Szwajcarka wytrzymała ataki i okazała się mocniejsza na finiszu, nie dając Włoszczowskiej taryfy ulgowej z powodu zakończenia kariery.  Trzecią lokatę zajęła Katarzyna Solus-Miśkowicz.

– “Cieszę się z drugiego miejsca i z tego, że pojawiło się tak wielu kibiców, bo emocje na trasie był absolutnie fantastyczne. To był wspaniały dzień i przepiękne pożegnanie” – mówiła Włoszczowska po ostatnim w swojej zawodowej karierze wyścigu XCO.

Na mecie na kończącą karierę Polkę czekały liczne niespodzianki – szpaler z ram i kół rowerowych, symboliczna lampka szampana wraz z zawodnikami i sponsorami, gratulacje i podziękowania.

W elicie mężczyzn pewnie wygrał Ondrej Cink, który tym samym udanie zakończył bardzo dobry w jego wykonaniu sezon. Czech co prawda nie zdobył medalu igrzysk olimpijskich ani mistrzostw świata, ale w Pucharze Świata uplasował się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej, potwierdzając, że należy do ścisłej światowej czołówki.

– “Moim zdaniem ten sezon był dla Ondreja wyjątkowo udany. Nasz zawodnik zanotował bardzo wiele wygranych, wiele razy stanął na podium. Jako trener z optymizmem patrzę na jego przyszły sezon” – komentował Kornel Osicki, team manager Kross Orlen Cycling Team.

Cink wyprzedził Filipa Heltę i Jana Saskę. Czwarty był Bartłomiej Wawak. –  “W przypadku Bartka dzisiejszy start był bardzo dobry, mimo niepełnej dyspozycji zdrowotnej. Bartek w tym sezonie pokazał, że może się ścigać jak równy z równym z najlepszymi zawodnikami i to jest bardzo dobry prognostyk na przyszły sezon” – wyjaśniał Osicki.

W niedzielę w Jeleniej Górze odbędzie się maraton w ramach UCI Marathon Series. Za tydzień Włoszczowska wystartuje po raz ostatni w karierze, rywalizując podczas mistrzostw świata w maratonie MTB.

To Top