Świat

Mihkel Raim odchodzi z HRE Mazowsze Serce Polski

Fot. Mazowsze Serce Polski Team / Mario Steihl

Mihkel Raim nie będzie już zawodnikiem ekipy HRE Mazowsze Serce Polski. Estończyk we wtorek najprawdopodobniej ogłosi, jaki zespół będzie jego nowym pracodawcą.

Pozyskanie 28-letniego sprintera przez polską formację było na rynku transferowym naprawdę sporym wydarzeniem. Do ekipy przenosił się on bowiem z drużyny World Teams – Israel Start-Up Nation, w barwach której parę miesięcy wcześniej przejechał Vuelta a Espana. Raim miał być gwarantem zwycięstw i choć otwarcie miał świetne, w drugiej części sezonu już tak dobrze nie było.

Estończyk łącznie zgromadził na swoim koncie pięć wiktorii, z których najbardziej prestiżowymi są mistrzostwo kraju oraz klasyfikacja generalna Belgrad – Banja Luka (2.1). Za współpracę podziękował mu już za pośrednictwem Twittera Dariusz Banaszek, szef formacji. “Przekazałeś ekipie bardzo dużo doświadczenia i byłeś częścią świetnej teamowej atmosfery. Dałeś nam wiarę że możemy więcej i przekazałeś mnóstwo pozytywnej energii. Rozumiem Twoją decyzję wierząc, że po następnym sezonie wrócisz do WT” – napisał.

Sam Raim ogłosił, że we wtorek przekaże “ważną wiadomość” – najprawdopodobniej informując, gdzie jeździć będzie w kolejnym sezonie. Biorąc pod uwagę słowa Banaszka łatwo odgadnąć, że będzie to drużyna ProContinental.

To Top