Świat

Grand Prix de Denain: Michał Kwiatkowski złapany tuż przed metą

Michał Kwiatkowski
Michał Kwiatkowski / fot. Ineos Grenadiers

Jasper Philipsen (Alpecin-Fenix) wygrał Grand Prix de Denain (ProSeries). Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) jechał bardzo aktywnie, atakował i został złapany zaledwie 400 metrów od mety.

Wymagający, płaski, ale w sporej części poprowadzony po brukach wyścig był dla Michała Kwiatkowskiego i wielu innych kolarzy ostatnią “przygrywką” przed mistrzostwami świata. Do pokonania było 200 kilometrów i 10 sektorów wymagającej nawierzchni.

źr. La Flamme Rouge

“Kwiato” i partnerzy z Ineos Grenadiers: Owain Doull oraz Luke Rowe animowali rywalizację w finale. Znaleźli się w wąskiej, kilkunastoosobowej grupie, która odjechała od peletonu i z powodzeniem utrzymywała przewagę. Fakt, że trójka kolarzy brytyjskiej formacji jechała na czele dawał jej duże możliwości taktyczne.

23 kilometry od mety odjechali z czołówki Kwiatkowski i Stan Dewulf (AG2R Citroen). Po chwili dojechali do nich Clement Davy (Groupama-FDJ) i Qunten Hermans (Intermarche – Wanty).

Kolarz Wanty nie wytrzymał tempa, ale trójka broniła się przed zakusami peletonu. 8 kilometrów od mety zapas wynosił około 20 sekund. Polak długo się bronił, ale został dogoniony 400 metrów od mety.