Świat

PŚ w Snowshoe: Podwójny sukces Ondreja Cinka

Ondrej Cink
Ondrej Cink / fot. Kross Orlen Cycling Team

Kolarz Kross Orlen Cycling Team, Ondrej Cink zajął trzecie miejsce w wyścigu XCO podczas Pucharu Świata w Snowshoe. Jednocześnie Czech uplasował się na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej PŚ.

Cink w Stanach Zjednoczonych przegrał jedynie z reprezentantem gospodarzy, Christopherem Blevinsem (Trinity Racing) i Rumunem, Vladem Dascalu (Trek-Pirelli). Drugi reprezentant Kross Orlen Cycling Team, Bartłomiej Wawak był mimo dwóch defektów osiemnasty.

“Nigdy wcześniej mężczyzna z teamu wspieranego przez KROSS i ORLEN nie stawał na podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Dzisiejsza trzecia lokata Ondreja i zarazem trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej to niebywały wyczyn naszego zawodnika i duży powód do radości. Przed nami jeszcze dwa wyścigi, w tym mistrzostwa świata w maratonie MTB, w którym wystartuje Maja Włoszczowska i w ten sposób zakończymy sezon 2021” – mówił tuż po wyścigu Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

Osicki dodał, że już teraz planuje przygotowania do kolejnego sezonu i że ma nadzieję, iż będzie on jeszcze lepszy dla jego drużyny.

To Top