Świat

Małgorzata Jasińska pokona 2000 km na rowerze z Włoch do Polski

Małgorzata Jasińska
Małgorzata Jasińska / fot. Movistar

Wielokrotna Mistrzyni Polski w kolarstwie szosowym, Małgorzata Jasińska, ogłosiła na łamach mediów społecznościowych swój projekt o nazwie „Rowerem do marzeń”, który polegać będzie na jej samotnym powrocie z Włoch do Polski rowerem. Start planowany jest na 27 września, a zawodniczka będzie miała do pokonania około 2000 kilometrów podzielone na 13 etapów. Rajd będzie miał charytatywny charakter.

Małgorzata Jasińska wystartuje po sezonie z miejscowości Lukka we Włoszech, a jej celem będzie rodzinne Barczewo, znajdujące się niedaleko od Olsztyna. Zawodniczka przyznała, że ta podróż jest jej marzeniem od 11 lat. Podkreśliła również, że będzie to rajd dobroczynny z towarzyszącą mu zbiórką na cele zdrowotne konkretnych osób ze środowiska kolarskiego, których tożsamość zdradzi wkrótce. Link do zbiórki znajduje się tutaj: LINK

Codzienne relacje z podróży Gosia udostępniać będzie na Facebooku i Instagramie. Odpowiadając na pytania fanów, zachęciła również do dołączenia do niej na trasie rajdu.

Polka, ze względu na sporą ilość szutrowych odcinków, pokona całą trasę na gravelu marki Canyon i jak sama wspomina, będzie to jej pierwsza jazda zarówno na rowerze tego typu jak i na hamulcach tarczowych.

Więcej o całej akcji i szczegółową trasę można znaleźć na stronie Gosi: LINK

Małgorzata Jasińska jest obecnie związana z drużyną Burgos, a w swojej wieloletniej karierze kolarskiej jeździła również m.in. w zespole Movistar.

To Top