Hyde park

Cian Uijtdebroeks zatrzymał złodzieja i… doznał kontuzji

Cian Uijtdebroeks
Cian Uijtdebroeks / fot. BORA-hansgrohe

Uznawany za jeden z największych talentów współczesnego kolarstwa, 18-letni Belg, Cian Uijtdebroeks w ubiegłym tygodniu udaremnił włamanie do swojego pokoju. Przypłacił to jednak kontuzją, która nieomal zablokowała jego udział w mistrzostwach świata.

Młody kolarz, który aktualnie broni barw Auto Eder Bayern (“młodzieżówki” BORA-hansgrohe), w sezonie 2021 przejdzie na najwyższy szczebel zawodowego peletonu, dołączając do formacji Ralpha Denka. Podczas niedawnych mistrzostw Europy wywalczył srebrny medal w jeździe indywidualnej na czas. Wcześniej sięgnął m.in. po mistrzostwo kraju w tej specjalności.

Po powrocie z imprezy w Trydencie Uijtdebroeks doświadczył bardzo nieprzyjemniego zdarzenia. Nocą do jego domu ktoś próbował się włamać. “Zdążyłem zablokować okno i włączyć alarm. Następnego dnia, podczas treningu poczułem jednak, że z moją nogą coś jest nie tak” – mówił, cytowany przez “DH”.

Okazało się, że gnając za złodziejem naderwał jeden z mięśni. Taka informacja tuż przed startem mistrzostw świata nie podziałała na niego za dobrze. Po serii zabiegów udało mu się jednak powrócić do formy, pozwalającej na start, choć – jak zaznacza – nie jest ona idealna.

To Top