Świat

Marek Leśniewski: “Takiej rzeźni jeszcze nie widziałem”

Dyrektor sportowy Polskiego Związku Kolarskiego, Marek Leśniewski w rozmowie z Polską Agencją Prasową odniósł się do niezwykle słabego występu naszej kadry w mistrzostwach Europy w Trydencie. Jak powiedział, złożyło się nań kilka czynników.

Honor Biało-Czerwonych uratowały Katarzyna Niewiadoma i Marta Jaskulska, ocierając się o medalowe pozycje i kończąc rywalizację (odpowiednio – w wyścigu Elity ze startu wspólnego i jeździe na czas U-23) na czwartych miejscach. “Wspólny” ukończyła (biorąc pod uwagę wszystkie kategorie) zaledwie trójka naszych zawodników.

Słaby występ Polaków był nad Wisłą szeroko komentowany, a głos zabrała między innymi nasza redakcja. Według Leśniewskiego, to składowa kilku czynników: słabszego składu (bez Rafała Majki czy Michała Kwiatkowskiego), pogody (upału), wymagającej trasy i sposobu, w jaki była poprowadzona rywalizacja. “Siedzę w kolarstwie już od 45 lat, ale takiej rzeźni jeszcze nie widziałem” – stwierdził.

Jednocześnie, przed zbliżającymi się mistrzostwami świata pozostaje on optymistą. Jak zaznaczył, trasa będzie nieco mniej wymagająca, warunki – bardziej sprzyjające, a skład drużyny narodowej – silniejszy.

To Top