Świat

Patrick Lefevere: “Mark Cavendish chciałby znowu zarobić”

Mark Cavendish
Mark Cavendish / fot. Deceuninck - Quick Step

Ekipa Deceuninck – Quick Step oraz Mark Cavendish wciąż nie doszły do porozumienia w kwestii nowej umowy. Patrikc Lefevere uważa, iż sprinter, któremu podał rękę na zakręcie kariery teraz zwyczajnie chce zarabiać zbyt dużo.

“Cav” związał się z belgijską grupą bardzo niespodziewanie, zaledwie kilka tygodni po tym, jak ze łzami w oczach mówił o prawdopodobnym końcu kariery. Jego postawie trudno było się dziwić: od lat nie mógł powrócić na szczyt i wielu mogło uznać. że 36-latek do wielkiej formy nigdy już nie wróci.

Stało się jednak inaczej. W barwach Deceuninck – Quick Step Brytyjczyk odbudował się, “wygryzł” z roli sprintera numer jeden Sama Bennetta, zaś podczas Tour de France wygrał cztery etapy i założył zieloną koszulkę zwycięzcy klasyfikacji punktowej. To bez dwóch zdań dobre podstawy do negocjacji w kwestii nowego kontraktu.

Lefevere uważa jednak, że oczekiwania Cavendisha są zbyt wysokie. “Mark chyba uznał, że przyszła pora, by znów zarobić. Uratowaliśmy mu skórę, daliśmy szansę” – mówił, cytowany przez “Het Laaste Nieuws”. Jak dodaje, zawodnik chciałby otrzymać kilkuletnią umowę, a swoje negocjacje opiera również na potencjale wizerunkowym. Tyle że ten… niewiele szefa Quick – Step obchodzi. “Jest inny w Zachodniej Flandrii, niż na Wyspach” – ucina.

To Top