Świat

Alberto Contador jedzie 1600 km z Madrytu do Mediolanu w ramach zakładu

Alberto Contador
Alberto Contador / fot. Instagram

Alberto Contador przy grandtourowym debiucie swojej drużyny Eolo-Kometa na Giro d’Italia 2021, oficjalnie zapowiedział, że jeżeli zespół wygra w wyścigu choć jeden etap, on sam przejedzie trasę Madryt-Mediolan na rowerze. Dzięki Lorenzo Fortunato, który zatriumfował na Zoncolanie, Alberto właśnie rozpoczął swój rajd.

Eolo-Kometa, to drużyna, która powstała w 2018 roku, a jej dyrektorem i sponsorem jest sama legenda hiszpańskiego kolarstwa, Alberto Contador. W 2021 roku zespół awansował do dywizji UCI ProTeam, co otworzyło mu drogę do pierwszego zaproszenia na Grand Tour. Eolo-Kometa zadebiutowała na Giro d’Italia, a sam dyrektor, podekscytowany tym faktem, postanowił złożyć publiczną obietnicę, że w przypadku wygranego etapu przez jego zespół, wsiądzie na rower i pokona trasę z Madrytu do Mediolanu. Jak już wiemy, wielki triumf dla zespołu zdobył Lorenzo Fortunato, który we wspaniałym stylu zwyciężył 14. etap na morderczym Zoncolanie.

Contador zwlekał nieco ze spełnieniem obietnicy, ale oto po czterech miesiącach Hiszpan ruszył w zapowiedzianą trasę. Nie jedzie jednak sam – towarzyszą mu kolarze zwani przez niego „Super Grupeta”, którzy jadą na rowerach i sprzęcie marki Aurum – założonej przed laty przez Contadora i Ivana Basso.  

38 – latek celuje w ukończenie trasy w sześć dni, co daje wynik 265 kilometrów dziennie. Pierwszy dzień w trasie zrealizował jednak z nawiązką, bo pokonał 368 kilometrów z prędkością 35/h i zatrzymał się w okolicach Saragossy. 11-godzinny dzień w siodle Hiszpan podsumował na Instagramie:

„Dziś był jeden z najpiękniejszych dni, jakie spędziłem na rowerze, piękny etap przeżyty wśród przyjaciół. Choć może się to wydawać zaskakujące, był nawet krótki!”

Wtorkowy etap jazdy Contador ukończył w około 8,5 godziny, co przyniosło mu wynik 276 kilometrów, a więc znów nieco powyżej dziennej średniej. Ten dzień ekipa skończyła w Pirenejach przy granicy z Andorą.

Trzeci dzień jazdy obejmował już głównie Francję i tam Contador z przyjaciółmi pokonali kolejne 318 kilometrów, dojeżdżając do Montpellier. Czas jazdy wyniósł około 10 godzin, a średnia prędkość tego przejazdu to 32,5km/h.

Zmagania Alberto Contadora można śledzić na jego Instagramie i Stravie.

To Top