Świat

Mistrzostwa świata: Start Mathieu van der Poela pod znakiem zapytania

Mathieu van der Poel
Mathieu van der Poel / fot. UAE Tour

Mathieu van der Poel znalazł się w składzie reprezentacji Holandii na mistrzostwa świata, które rozpoczną się już w najbliższy weekend. Nie oznacza to jednak, że w nich pojedzie, bowiem wciąż dokuczają mu problemy z plecami.

26-latek kłopoty ma już od Pucharu Świata MTB w Albstadt. Początkowo tłumaczył je sobie częstymi przesiadkami z roweru górskiego na szosowy, jednak mimo miesięcy starań ani on, ani grupa nie znaleźli na nie lekarstwa. W ubiegły weekend pojawił się na szosie po raz pierwszy od Tour de France – wystartował w Antwerp Port Epic (1.1), który wygrał.

To mogłoby wskazywać, że problem udało się zażegnać, ale niestety – tak się nie stało. W komunikacie holenderskiej federacji czytamy, że kolarz ostateczną decyzję ma podjąć dopiero w przyszłym tygodniu – niespełna tydzień przed wyścigiem ze startu wspólnego, planowanym na 26 września.

Obok MvdP w składzie Holandii znaleźli się: Dylan van Baarle, Bauke Mollema, Mike Teunissen, Sebastian Langeveld, Oscar Riesebeek, Danny van Poppel i Pascal Eenkhoorn.

To Top