Świat

Dookoła Słowacji: HRE Mazowsze Serce Polski na starcie

Polską drużynę kontynentalną HRE Mazowsze Serce Polski czeka kolejny sprawdzian z drużynami z najwyższej dywizji – od jutra rozpoczynają walkę w 5-etapowym wyścigu Dookoła Słowacji (2.1).  

Około Slovenska z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem gwiazd światowego peletonu – w tym sezonie na starcie stanie siedem drużyn WorldTeams, sześć ProTeams, reprezentacja narodowa Słowacji oraz osiem ekip kontynentalnych, w tym podopieczni Dariusza Banaszka. 

Na wstępnej liście startowej figurują tacy zawodnicy jak Peter Sagan (Bora-hansgrohe), Giacomo Nizzolo (Qhubeka-Assos), Chris Froome (Israel Start-Up Nation), Jai Hindley, Cees Bol (obaj Team DSM), czy Alexey Lutsenko (Astana – PremierTech).  

Dla mazowieckiej drużyny to kolejne tegoroczne starcie z najlepszymi drużynami świata – wcześniej HRE Mazowsze Serce Polski z ekipami WorldTeams mierzyło się w Tour de Hongrie, Tour of Slovenia, Sibiu Cycling Tour oraz Tour od Denmark. 

Zmagania rozpocznie 1600-metrowy prolog w Kosicach, a zakończy płaski etap z metą w Trnavie – po drodze trzy odcinki, na których dynamiczni kolarze klasyczni będą próbowali przechytrzyć sprinterów, bowiem każdy z etapów kończy się w terenie płaskim.  

Drużyna HRE Mazowsze Serce Polski stanie na starcie w składzie: Adrian Banaszek, Marceli Bogusławski, Piotr Brożyna, Marcin Budziński, Tomasz Budziński, Jakub Kaczmarek oraz Adrian Kurek. 

Ostatnia godzina każdego etapu będzie transmitowana na antenie Eurosportu. 

To Top