Polska

Odzież sportowa dla drużyn kolarskich – na jakie elementy zwrócić uwagę?

źr. Pixabay

Każdy team kolarski, bez względu na to, czy mowa o ekipie profesjonalistów, czy kompletnych amatorów, chce wyróżniać się na trasie pośród innych drużyn. Nie chodzi tylko o wyjątkowe wyniki sportowe, ale również ubiór. Stroje rowerowe to swojego rodzaju wizytówka zawodników. Dzięki nim łatwiej identyfikować się z teamem i jego wartościami. Dziś możliwości zamówienia odzieży sportowej dla kolarzy jest mnóstwo. Warto jednak wiedzieć, na jakie kwestie zwrócić uwagę, by zakupione trykoty nie tylko pięknie się prezentowały, ale też były w pełni funkcjonalne.

Trudno wyobrazić sobie jakikolwiek wyścig kolarski bez zawodników ubranych w charakterystyczne stroje swoich ekip. To wręcz nieodłączny element tego rodzaju wydarzeń sportowych. Unikatowe, nierzadko barwne i przyciągające oko koszulki, nadawały wyścigom jedynego w swoim rodzaju kolorytu. Nie ma znaczenia, czy chodzi o zawody profesjonalistów czy amatorów. Na każdych wydarzeniach tego typu, zarówno tych dotyczących kolarstwa szosowego, jak i górskiego, stroje ekip są obecne. Jeśli jesteś aktualnie na etapie poszukiwań idealnych trykotów dla swojego teamu, sprawdź, na co zwrócić uwagę, by użytkowanie takiej odzieży było czystą przyjemnością.

Możliwość personalizacji

Przeglądając oferty strojów kolarskich dla drużyn, warto od razu sprawdzić, jakie są możliwości personalizacji odzieży. To ważne, jeśli zależy nam na tym, by koszulki i szorty posiadały nadrukowane konkretne emblematy. Sam proces personalizowania powinien być możliwie najprostszy. Po stronie klienta zwykle znajduje się przekazanie tego, jak mają wyglądać zamawiane stroje i dostarczenie w formie plików graficznych logotypów, jakie mają docelowo znaleźć się na materiale. Resztę obowiązków przejmuje firma zajmująca się produkcją odzieży. Na etapie kontaktu dobrze jest dopytać o jakiekolwiek ograniczenia techniczne, tzn. rozmiar plików graficznych, jakie należy przesłać, ich format czy kolorystykę. Warto także dowiedzieć się, ile elementów można nadrukować na strój.

Technika druku

Zapewne każdemu zależy na tym, by stroje służyły zawodnikom tak długo, jak to możliwe. Odzież rowerowa dość szybko się eksploatuje. Często jest przecież narażona na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych, choćby silnych promieni słonecznych czy deszczu. Do tego dodać należy bezpośrednie narażenie na różne uszkodzenia mechaniczne. Dobrze jest zatem zdecydować się na stroje wykonane z wysokiej jakości materiału (np. włoskiej lycry), personalizowane poprzez użycie najbardziej wydajnych technik. Do takich można zaliczyć sublimację, polegającą (w dużym uproszczeniu) na trwałym połączeniu tuszu z materiałem pod wpływem wysokiej temperatury. Dzięki temu nadrukowane elementy nie odpadają i przez długi czas prezentują się bardzo estetycznie.

Jakość strojów

Stroje nie mogą być tylko ładne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Jeśli mają służyć przez dłuższy czas, powinny być stworzone z wytrzymałych i elastycznych materiałów. Wspomniana włoska lycra stanowi idealny przykład. Odzież wykonana z tej dzianiny jest doceniana przez najlepszych kolarzy. Dobrze odprowadza ona wilgoć i zapewnia maksymalny komfort w trakcie jazdy. W przypadku koszulek warto zwrócić uwagę na to, czy posiadają one wydłużony tył i kieszenie. Z kolei przy szortach warto zwrócić uwagę na wszyte wkładki oraz specjalne ściągacze w nogawkach, które zapobiegają podwijaniu się stroju. Oba elementy ubioru powinny być wykonane metodą bezszwową.

Przeznaczenie stroju

Stroje damskie i męskie różnią się nieco krojem. Jeśli więc szuka się odzieży dla konkretnej grupy zawodników, powinno się zwrócić uwagę, by były one w pełni dostosowane do ich anatomii. To samo tyczy się zresztą dzieci. Dzięki temu zapewni się ekipie o wiele większy komfort jazdy.

Artykuł powstał przy współpracy z producentem odzieży sportowej https://forzasport.pl/.

To Top