Świat

Egan Bernal mógłby zerwać umowę z Ineos Grenadiers?

Egan Bernal
Egan Bernal / fot. Ineos Grenadiers

Dziennikarze “El Tiempo” poinformowali w weekend, że Egan Bernal jest niezadowolony z pozycji w ekipie Ineos Grenadiers i może brać pod uwagę wcześniejsze rozwiązanie kontraktu, ważnego do końca 2023 roku. Na te doniesienia szybko zareagował menedżer zawodnika.

24-latek trafił do brytyjskiej formacji w 2018 roku i szybko zyskał w niej bardzo ważną pozycję, którą przypieczętował triumf w Tour de France (2019). Od tamtej pory Kolumbijczyk odniósł już wiele innych sukcesów, a w 2021 roku wygrał Giro d’Italia oraz stanął na podium Strade Bianche.

Wyniki to jednak nie wszystko. Według “El Tiempo” Bernal ma nie czuć się w Ineos zbyt dobrze i bierze pod uwagę przedwczesne zerwanie umowy. Redakcja “Cyclingnews” skontaktowała się z agentem kolarza, Giuseppe Acquadro. Jak nietrudno się domyślić, zdementował on te doniesienia przekonując, że zawodnik czuje się w ekipie doskonale.

Dokąd mógłby się przenieść Kolumbijczyk? Media piszą o zainteresowaniu ze strony Israel Start-Up Nation, gdzie z pewnością mógłby liczyć na gwiazdorski kontrakt.

To Top