Świat

Tour of South Bohemia: Stosz czwarty na zakończenie

Ekipa Voster ATS zakończyła zmagania w ramach Tour of South Bohemia (UCI 2.2) z czwartym miejscem Patryka Stosza. Tę samą lokatę Stosz wywalczył na ostatnim etapie.

Rywalizację zamykał najdłuższy, liczący 186 km odcinek. W pierwszej części etapu do pokonania było wzniesienie, które zrobiło wstępną selekcję i uszczupliło peleton. Wyklarowała się 21-osobowa czołówka, w której skład wchodziło czterech zawodników Voster ATS: Mateusz Grabis, Szymon Rekita, Paweł Cieślik i Patryk Stosz. Później grupa ta podzieliła się na dwie, a w pierwszej z nich pozostawali Grabis i Rekita, w drugiej zaś był lider wyścigu Arnaud de Lie (Lotto Soudal Development).

“Naszym planem było rozerwanie peletonu – to udało się w najcięższym momencie. Skład naszej siedmioosobowej grupy był obiecujący. Niestety nie wszystkim pasował taki układ. Nie było z nami m.in. lidera i wicelidera, my z Szymonem pracowaliśmy więcej niż pozostali uciekający i ekipy, które pozostały w głównej grupie ostatecznie nie dały za wygraną, doganiając nas na 30 km przed metą. Końcowe kilometry prowadzące na finisz były bardzo kręte i wymagające. Zabrakło do podium, ale mimo wszystko pojechaliśmy dobry wyścig i potwierdziliśmy, że nasza drużyna jest w wysokiej dyspozycji” – komentował Mateusz Grabis.

Na mecie ostatniego etapu Tour of South Bohemia ręce podnosił Włoch Damiano Cima (Gazprom Rusvelo), a w całym wyścigu triumfował Belg Arnaud de Lie. Patryk Stosz zarówno na ostatnim etapie, jak i w klasyfikacji generalnej zajął czwarte miejsce.

To Top