Świat

Mistrzostwa Europy: Sonny Colbrelli ze złotem

Sonny Colbrelli (Włochy) wywalczył złoty medal mistrzostw Europy w wyścigu Elity ze startu wspólnego. Polacy przestali liczyć się już w połowie dystansu. Żaden z nich nie ukończył zmagań.

Mistrzostwa w Trydencie wieńczył wyścig Elity mężczyzn. Panowie do rywalizacji przystępowali na liczącej 179 kilometrów, wymagającej trasie, która oprócz doskonale poznanej we wcześniejszych wyścigach rundy zawierała również bardzo wymagające otwarcie. Polskę reprezentowało sześciu zawodników: Michał Gołaś, Maciej Paterski, Marcin Budziński, Jakub Kaczmarek, Przemysław Kasperkiewicz oraz Szymon Tracz.

źr. La Flamme Rouge

Pierwszą część zmagań streścić można krótko – gaz! Próby ataków pojawiały się nieustannie, a swojej szansy ponad 100 kilometrów od mety szukał nawet… Remco Evenepoel (Belgia). Peleton kasował jednak ataki.

Sytuację starali się animować przede wszystkim Belgowie i Włosi, którzy przy każdej z prób ataków byli bardzo czujni. 60 kilometrów od mety, gdy w głównej grupie pozostawało około 50 zawodników, na czele zawiązała się wyjątkowo mocna dziesiątka w składzie: Evenepoel, Victor Campenaerts (obaj Belgia), Benoit Cosnefroy (Francja), Tadej Pogacar (Słowenia), Matteo Trentin, Sonny Colbrelli (obaj Włochy), Markus Hoelgaard (Norwegia), Marc Hirschi (Szwajcaria) oraz Pavel Sivakov (Rosja).

To właśnie z tej grupy wyłonili się kolarze, którzy ostatecznie walczyli o zwycięstwo. W wyniku kolejnych szarpnięć i selekcji na czele pozostała trójka: Evenepoel, Colbrelli oraz Cosnefroy. Francuz szybko odpadł od pozostałej dwójki, która razem wjechała na finisz. Lepszy okazał się Włoch.

To Top