Świat

Unzue: Decyzja w sprawie Lopeza zapadnie w ciągu kilku dni

Miguel Angel Lopez
Miguel Angel Lopez / fot. Movistar

Menadżer Movistaru, Eusebio Unzue po raz kolejny podjął temat Miguela Angela Lopeza i jego dalszych losów w hiszpańskiej drużynie. W wywiadzie udzielonym dla Vox przyznał, że opuszczenie zespołu przez Kolumbijczyka to jeden z możliwych scenariuszy.

Unzue w tej sprawie wypowiadał się bezpośrednio po kontrowersyjnym incydencie na hiszpańskiej Vuelcie, kiedy Lopez tracąc szanse na podium klasyfikacji generalnej, zsiadł z roweru na około 20 kilometrów przed metą i wycofał się z wyścigu. Mimo prób, nikomu nie udało się go przekonać do kontynuowania jazdy, a w dodatku zawodnik na pewien czas zniknął i nawet zespołowi trudno było powiedzieć gdzie się obecnie znajduje. Menadżer Movistaru przyznał wtedy, że nigdy nie spotkał się z podobnym przypadkiem, a zawodnikowi „odcięło głowę”. Stwierdził również, że to przykra sytuacja, w której taki incydent przyćmił udany występ drużyny w hiszpańskim tourze.

W rozmowie z Vox, Unzue ponownie poruszył temat Lopeza i wspomniał o tym, że zawodnik nawet nie pojawił się na ostatniej kolacji zespołu w Santiago. Powiedział również, że zespół chciał zdystansować się przez kilka dni od tej sprawy, ale nadchodzi moment, w którym trzeba podjąć pewne kroki.

Według jego słów, opuszczenie zespołu przez Lopeza jest możliwe, a ostateczne decyzje zapadną w ciągu kilku dni.

To Top