Świat

Media: Elia Viviani trafi do Ineos Grenadiers

Elia Viviani
Elia Viviani

Jeszcze niedawno wielce prawdopodobny wydawał się transfer Elii Vivianiego (obecnie Cofidis) do Deceuninck – Quick Step lub Astany. Jak donosi jednak “La Gazzetta dello Sport”, Włoch trafi ostatecznie do Ineos Grenadiers, a kluczową rolę w tym transferze odegrał… Filippo Ganna.

Sprinter w przeszłości występował już pod skrzydłami Dave’a Brailsforda w latach 2015-2017. Ostatnie dwa sezony spędził w Cofidisie, lecz choć przybywał do ekipy opromieniony zdobyciem tytułu mistrza Europy, okres ten jest raczej w jego wykonaniu sporym rozczarowaniem.

Zainteresowanie zawodnikiem wykazywała ekipa Alberto Contadora – EOLO-Kometa, a w ostatnim czasie mówiło się o transferze do Deceuninck – Quick Step. Zawodnika miał też, wedle pogłosek, sprowadzić do Astany powracający do roli głównego menedżera Aleksander Winokurow. Ofert było sporo, ale według informacji “Gazzetty”, ostatecznie 32-latek przeniesie się jednak do… Ineos Grenadiers.

Po co brytyjskiej drużynie, specjalizującej się w Grand Tourach i wymagających klasykach sprinter? Okazuje się, że wielkim zwolennikiem zaangażowania kolarza był… Filippo Ganna, dla którego jest on prawdziwym idolem. Umowa ma zostać podpisana na trzy lata – do końca 2024 roku, co nieprzypadkowo zbiega się w czasie z igrzyskami w Paryżu, gdzie dwójka z pewnością wystartuje na torze.

Popularne

To Top