Świat

Vuelta a Espana: Zapowiedź 21. etapu

Primoż Roglić
Primoż Roglić / fot. Jumbo-Visma

Jazda indywidualna na czas zwieńczy rywalizację w tegorocznej odsłonie Vuelta a Espana. Czy niemal pewny zwycięstwa w wyścigu Primoż Roglić (Jumbo-Visma) ma się czego bać?

Przewaga “Rogli” nad drugim Enrikiem Masem (Movistar) to 2 minuty i 28 sekund, toteż, jak się wydaje, tylko kataklizm mógłby doprowadzić do utraty przez Słoweńca koszulki. Tyle że… raz już takowy się przydarzył, co nakazuje zachować w kwestii ewentualnego świętowania dalece idącą wstrzemięźliwość.

Jazda indywidualna na czas liczyć będzie 33,8 kilometra. Po starcie z Padron kolarze będą się kierować do Santiago de Compostela, jadąc w pofałdowanym terenie. Co ciekawe, ostatnie 12 kilometrów prowadzi już w zasadzie nieustannie pod górę i choć nachylenia nie są duże, na pewno zostawią ślad u każdego z zawodników.

źr. La Flamme Rouge

Faworytem do triumfu jest rzecz jasna Roglić, który tym samym może sięgnąć po czwarty etapowy skalp w tegorocznej edycji. Bardzo duża przewaga w klasyfikacji generalnej może jednak sprawić, że skupi się on na bezpiecznej jeździe, a walkę o triumf odda innym. Kto w takim układzie może się liczyć?

Wskazać na pewno trzeba Lawsona Craddocka (EF Education – Nippo), Josefa Cernego (Deceuninck – Quick Step) i Jana Tratnika (Bahrain-Victorious), którzy na takiej trasie powinni czuć się doskonale. Na dobry występ liczyć też mogą Magnus Cort (EF Education) czy Nelson Oliveira (Deceuninck).

To Top