Świat

Vuelta a Espana: Primoż Roglić w podwójnej koronie

Primoż Roglić
Primoż Roglić / fot. Jumbo-Visma

Primoż Roglić (Jumbo-Visma) wygrał tegoroczną edycję Vuelta a Espana. Swój sukces przypieczętował, triumfując także na ostatnim etapie.

Rywalizację w hiszpańskim Grand Tourze wieńczył liczący 33,8 kilometra etap jazdy indywidualnej na czas. Trasa była mocno pofałdowana, a wielkim faworytem do triumfu był Roglić, dla którego mógł to być już czwarty skalp w tegorocznym wyścigu.

źr. La Flamme Rouge

Przed tym, jak z rampy zjeżdżać zaczęli faworyci klasyfikacji generalnej, z bardzo dobrej strony zaprezentowała się spora grupa specjalistów. Świetny czas uzyskał już startujący jako jeden z pierwszych Josef Cerny (Deceuninck – Quick Step), który przeciął linię mety z wynikiem 45:18. Poprawił go Thymen Arensman (Team DSM, 44:54) i Magnus Cort (EF Education – Nippo). Zaimponował zwłaszcza Duńczyk, notując rewelacyjny wynik – 44:16.

Kolejni kolarze nie byli w stanie się do tego rezultatu zbliżyć więc wiadomym było, że ostatnim, jaki może dokonać tej sztuki jest Roglić. Ten dobrze zaczął, notując zdecydowanie lepszy, pierwszy międzyczas i choć na drugim stracił nieco do Corta, jego etapowy triumf nie był ani przez moment zagrożony. Uzyskał czas 44:03.

To Top