Bez kategorii

Mistrzostwa Europy: Wstępna lista zgłoszeń

Tour de Suisse 2021 - 85th Edition - Frauenfeld - Frauenfeld 10.9 km - 06/06/2021 - Maciej Bodnar (POL - Bora - Hansgrohe) - photo Peter De Voecht/PN/BettiniPhoto©2021

Europejska Unia Kolarska opublikowała w poniedziałek wstępne listy zgłoszeń do mistrzostw Europy, które w dniach 8-12 września odbędą się w Trydencie. Wśród tych, którzy mają walczyć o medale znaleźli się m.in. Rafał Majka czy Maciej Paterski.

Walka o krążki w kategorii Elity mężczyzn będzie się toczyć na krótkiej (179 km), pagórkowatej trasie, gdzie największe szanse na sukces będą mieć “puncherzy”. Swój start zaanonsował już m.in. Peter Sagan (BORA-hansgrohe) i to zawodnicy jego pokroju powinni bić się o medale.

Kogo do akcji pośle Polska? W poniedziałek, 30 sierpnia opublikowano wstępne listy zgłoszeń. Wśród Polaków znaleźli się na nich: Rafał Majka, Maciej Paterski, Paweł Bernas, Maciej Bodnar, Marcin Budziński, Michał Gołaś, Jakub Kaczmarek, Przemysław Kasperkiewicz, Bartosz Rudyk, Damian Sławek i Szymon Tracz. Z tego grona wystawić możemy w wyścigu sześciu zawodników.

Pełną, wstępną listę zgłoszeń obejmującą wszystkie kategorie znaleźć można TUTAJ.

To Top