Świat

Piekielna stromizna na trasie Vuelta a Espana. W Polsce nie mamy się czego wstydzić

Na trasie sobotniego, 14. etapu Vuelta a Espana znalazł się niezwykle stromy i względnie długi podjazd – Puerto Collado de Ballesteros. Jak się okazuje, i w naszym kraju znaleźć można podobne wspinaczki.

Stromizna ulokowana jest w środkowej części trasy. Według oficjalnych danych podjazd liczy 2,8 kilometra o średnim nachyleniu… 14%. Długimi fragmentami przekracza ono jednak 20%, toteż spodziewać się należy naprawdę wyczerpującej walki. Detale podjazdu podejrzeć można na Stravie.

źr. La Vuelta

Jak się okazuje i w naszym kraju możemy zmierzyć się z podobną, równie wymagającą wspinaczką, która jednak w przeciwieństwie do tej na Vuelcie kończy się “ślepo”. O jakim podjeździe mowa? Rzecz jasna o wspominanym już przez nas kiedyś wjeździe na Twarogi w Ochotnicy Dolnej.

 Serwis Altimetr.pl podaje, że na dystansie 1,9 kilometra średnie nachylenie wynosi 14,8%. Segment w serwisie Strava pokazuje jeszcze bardziej imponujące dane – na dystansie 1,77 km nachylenie średnie to 15,4%!

Bardzo podobny podjazd znadjuje się też kilka kilometrów dalej i prowadzi do osiedla Studzionki. Jest jednak odrobinę łatwiejszy – liczy 1,7 kilometra o średnim nachyleniu 13,8 %.

Popularne

To Top