Świat

MŚ MTB: Evie Richards ze złotem. Świetna jazda Mai Włoszczowskiej

Maja Włoszczowska
Maja Włoszczowska - fot. Kross Racing Team

Evie Richards wywalczyła złoty medal mistrzostw świata w Val di Sole w wyścigu XCO. Maja Włoszczowska zajęła piąte miejsce.

Runda, na której rywalizowały zawodniczki liczyła 4 kilometry z przewyższeniem 180 metrów. W akcji oglądaliśmy trzy Polki: Maję Włoszczowską, Katarzynę Solus-Miśkowicz i Paulę Gorycką. Złota broniła Francuzka, Pauline Ferrand-Prevot.

I to właśnie Ferrand-Prevot odjechała jako pierwsza. Zdołała ją jednak dogonić późniejsza zwyciężczyni Evie Richards. Na trzeciej z pięciu rund Brytyjka odjechała Francuzce i dość szybko zbudowała półminutową, a następnie ponad minutową przewagę.

Za Ferrand-Prevot trwał za to pościg kolejnych zawodniczek – Anne Terpstry, a następnie kilkuosobowej grupy z Mają Włoszczowską. Ustępująca mistrzyni świata wyraźnie słabła i wkrótce została wyprzedzona przez Terpstrę, a na czwartym okrążeniu dogoniona przez Włoszczowską, Sinę Frei i po chwili Jolandę Neff.

Na ostatnie okrążenie ta czwórka wjechała razem i widać było, że między sobą rozegra kwestię brązowego medalu. Jako pierwsza z rywalizacji odpadła Ferrand-Prevot, a mocne tempo dyktowała Frei. Mistrzyni świata w short tracku nieco odjechała, a na jednym ze zjazdów Polka popełniła błąd i na wyjeździe z zakrętu musiała się zatrzymać. Frei bezpowrotnie odjechała wraz z szansą na brązowy medal.

Włoszczowską minęła też Jolanda Neff, która po chwili dogoniła rodaczkę. Szwajcarki walczyły do końca i po długim finiszu to Frei zdobyła medal. Włoszczowska swoje ostatnie mistrzostwa świata XCO zakończyła na piątym miejscu, otoczona na ostatniej prostej szpalerem z kół.

Na uwagę zasługuje też dobre, 19. miejsce Katarzyny Solus-Miśkowicz.

Mistrzostwa świata XCO – Val di Sole
1. Evie Richards (Wielka Brytania) – 1:23:52
2. Anne Terpstra (Holandia) – + 1:03
3. Jolanda Neff (Szwjcaria) – +1:08
4. Sina Frei (Szwajcaria) – +1:08
5. Maja Włoszczowska (Polska) – +1:47

19. Katarzyna Solus-Miśkowicz (Polska) – +6:08

Popularne

To Top