Świat

Vuelta a Espana: Florian Senechal wygrał 13. etap

Florian Senechal (Deceuninck – Quick Step) wygrał trzynasty etap Vuelta a Espana.

Po dwóch ciekawych, nieprzewidywalnych odcinkach, tym razem organizatorzy zaserwowali peletonowi “powrót do normalności”. 203-kilometrowy etap był bardzo łatwy i wydawało się, że o wszystkim zdecyduje sprint dużej grupy.

źr. La Flamme Rouge

Fakt, że ewentualny odjazd jest niemal straceńczy sprawił, że chętnych do ucieczki nie było zbyt wielu. Ostatecznie zawiązała się trójka w składzie: Diego Rubio (Burgos-BH), Alvaro Cuadros (Caja Rural) i Luis Angel Mate (Euskaltel-Euskadi). Peleton bardzo czujnie jednak pilnował ich przewagi, która wynosiła maksymalnie zaledwie 3 minuty.

60 kilometrów od finiszu, gdy w odsłoniętym terenie pojawiły się próby podzielenia stawki (ostatecznie zakończone fiaskiem), przewaga wynosiła już zaledwie 30 sekund. Wciąż była jednak utrzymywana, a ostatecznie trójka podziękowała sobie za współpracę 29 kilometrów od mety.

Finisz był bardzo ciekawy, gdyż Deceuninck – Quick Step swoim tempem… dosłownie “ugotował” konkurencję. Stawka na ostatnich kilometrach kilka razy się dzieliła, a tempa kolegów nie utrzymał m.in. Fabio Jakobsen. “Wyręczył” go jednak Florian Senechal, kolega z ekipy, po długim, porywającym finiszu pokonując Matteo Trentina (UAE Team Emirates).

Popularne

To Top