Amatorzy

To będzie rowerowa sobota w Gdańsku!

DCIM100GOPROGOPR7049.JPG

Stadion Lekkoatletyczny położony przy Al. Grunwaldzkiej 244 będzie świadkiem zmagań rowerzystów, zarówno tych najmłodszych, bo już od 2 roku życia biorących udział w Gdańskich Rodzinnych Zawodach na Kółkach oraz tych starszych startujących do pierwszej edycji rowerowej przygody – CYKLO Gravel Gdańsk.

Gdańskie Rodzinne Zawody na Kółkach to już kolejna edycja lubianej i oczekiwanej imprezy dla najmłodszych uczestników. Począwszy od rowerków biegowych i 2 latków w podziale na kategorie wiekowe dzieci będą ścigały się na bieżni – na co dzień wyłączonej dla rowerów. W trakcie całej rywalizacji będą również doskonale widoczne dla wszystkich kibicujących oraz rodziców. Lata poprzednie pokazują, że emocje na prostej finiszowej dorównują, o ile nie są większe niż na największych wyścigach świata. Każdy z uczestników otrzyma medal, a dla trójki najszybszych przygotowano Puchary okolicznościowe.

Zapisy oraz regulamin

Rywalizacja będzie trwała od godz. 11:00 do godz. 14:00 ze startami co 15 minut. Zapisy są dostępne w formie elektronicznej do środy, do końca dnia, lub na miejscu bezpośrednio przed imprezą.

Wcześniej, bo już od godz. 6:00 ruszać będą śmiałkowie w ramach CYKLO Gravel Gdańsk. To rowerowa przygoda w której uczestnicy mają do pokonania przepiękną trasę prowadzącą z dala od asfaltowych dróg, do wyboru jest dystans 100 lub 190km. Koncepcja ułożenia trasy była taka, żeby pokazać uczestnikom najpiękniejsze miejsca w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym oraz na Kaszubach. Oczywiście liczymy czasy przejazdu, jednak nie jest to wyścig z prawdziwego zdarzenia, tu liczy się po prostu pokonanie bardzo dużego dystansu, przełamanie własnych słabości i wspaniała zabawa  oraz przygoda. Każdy z uczestników będzie wyposażony w tzw. Tracker , dzięki któremu będziemy mogli konkretnie określić na żywo, gdzie znajduje się dana osoba – dzięki dedykowanej stronie internetowej przygotowanej właśnie na to wydarzenie. Nie ma konieczności startu na rowerze gravelowym, jednak to właśnie tego typu rowery poradzą sobie ze względu na łatwy technicznie charakter trasy prowadzący po duktach leśnych i polnych. Zarówno dla małego, jak i dużego dystansu przewidziany jest bufet w Kartuzach na niezwykle urodziwej Łabędziej Wyspie, tam będzie można odpocząć oraz uzupełnić kalorie. Dla każdego uczestnika przewidziany jest oryginalny medal, bogaty pakiet startowy oraz bufet na zakończenie.

Zapisy:

Elektronicznie do końca środy: https://elektronicznezapisy.pl/event/5980/strona.html

Osobiście w sklepie Rowerowe Przymorze, piątek , 27.08, w godzinach: 17:00 – 19:00

Lub bezpośrednio przed startem

Informacje szczegółowe: http://cyklo.info.pl/cyklogravel2021/

Popularne

To Top