Świat

Vuelta a Espana 2021: zapowiedź 5. etapu

Arnaud Demare
Arnaud Demare / fot. Groupama-FDJ

O ile wczorajsza końcówka była z małym twistem w postaci kilkuset metrów niewielkiego wzniesienia prowadzącego do mety tak dziś jest już klasyka sprinterskiego gatunku.

Trasa 5. etapu Vuelta a Espana 2021

Jeden z najłatwiejszych etapów w całym wyścigu. Brak górskich premii, jeden lotny finisz, więc wydaje się, że sprint z peletonu jest nieuniknionym scenariuszem. Ponownie swoją rolę może odegrać wiatr, bo zdecydowana większość etapu wiedze prostymi drogami, a po lotnej premii jest szansa na ranty.

Faworyci 5. etapu Vuelta a Espana 2021

Przed wyścigiem prognozowano, że sprinterskie etapy będą między sobą rozgrywać Fabio Jakobsen (Deceuninck-Quick Step), Jasper Philipsen (Alpecin-Fenix) i Arnaud Demare (Groupama-FDJ). Duet z Beneluksu po jednym sukcesie już ma, a Francuzowi póki co jeszcze ciągle czegoś brakuje. Jeśli nic się nie wydarzy w postaci defektu czy rantów to stawiałbym ponownie na Demare’a, ale różnica pomiędzy tą trójką jest tak znikoma, że wygrana któregokolwiek z nich nie będzie zaskoczeniem.

W czołówce na dwóch sprintach pokazał się Michael Matthews (BikeExchange) i wydaje się, że tym razem Australijczyk również powinien być w czubie. Podobnie zresztą jak Magnus Cort Nielsen (EF Education-Nippo), Juan Sebastian Molano (UAE Team Emirates) czy Alberto Dainese (Team DSM).

To Top