Świat

Kierowca F1 Valtteri Bottas zajął drugie miejsce w wyścigu gravelowym

Instagram: @valtteribottas

Valtteri Bottas w niezwykle trudnym wyścigu SBT GRVL wystartował za sprawą swojej partnerki, Tiffany Cromwell, która ściga się zawodowo w zespole Canyon-SRAM. Jak się okazało, również Valtteri może pochwalić się kolarskimi predyspozycjami – na wyścigu bowiem zajął drugie miejsce w swojej kategorii.

Nie jest tajemnicą, że większość kierowców F1 jeździ w wolnym czasie na rowerze, aby utrzymać najwyższą sprawność fizyczną. Często w kontekście kolarstwa i F1 przewija się nazwisko naszego rodaka, Roberta Kubicy, który jeździ rowerem szosowym na tak wysokim poziomie, że na ustawki umawia się z samym Mario Cipollinim. Jeszcze w tym roku było głośno o Fernando Alonso, który w lutym został potrącony przez samochód na kolarskim treningu w okolicach szwajcarskiego Lugano. Jak się okazuje, Formuła1 świetnie łączy się z kolarstwem, do czego cegiełkę dołożył właśnie Valtteri Bottas.

W niedzielę fiński kierowca opublikował na Instagramie post, w którym poinformował obserwatorów, że swój pierwszy wyścig gravelowy ukończył na 5 miejscu w klasyfikacji generalnej, spośród ponad 500 startujących zawodników, co dało mu drugie miejsce w kategorii wiekowej. Dystans, który wybrał Bottas to około 103 kilometry z przewyższeniem 1 303 metrów. Partnerka kierowcy wybrała najtrudniejszy wariant trasy, czyli 230 km z 3 000 metrami w pionie i ukończyła wyścig na ósmej pozycji. Zwyciężczynią tej kategorii została Lauren De Crescenzo z Cinch Elite.

Źródło: Strava/ Valtteri Bottas

Najtrudniejszy, 230-kilometrowy wyścig mężczyzn wygrał Alex Howes z EF Education-Nippo, który wyprzedził byłego zawodnika z WorldTour, Iana Boswella (Wahoo Frontiers), a trzecie miejsce zajął Peter Stetina.