Świat

Roubaix gospodarzem Mistrzostw Świata w Kolarstwie Torowym 2021

Kolarstwo torowe
Kolarstwo torowe / fot. PZKol

Pierwotnie Mistrzostwa miały odbyć się w Aszchabad w Turkmenistanie od 13 do 17 października, ale z powodu COVID-19 zarówno data i lokalizacja zmieniły się. Imprezę przejęło słynne, francuskie Roubaix, a nowa data to 20-24 października.

To druga tak ogromna impreza kolarska, która zagości w Roubaix w październiku. Na 3 października przesunięto legendarne „Piekło północy”, czyli brukowany klasyk Paryż-Roubaix, który przed erą koronawirusa odbywał się w kwietniu.

A skoro już o Paris-Roubaix mowa, to nie – Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym nie będą się odbywać na tym słynnym welodromie, który jako pierwszy przychodzi na myśl o Roubaix. Areną tych zmagań będzie pobliski kryty tor, Vélodrome Couvert Régional Jean-Stablinski, zwany również „Le Stab”, który został otwarty w 2012 roku i posiada 250-metrowy tor.

Prezydent UCI, David Lappartient pogratulował Roubaix tytułu gospodarza zawodów i wyraził przekonanie, że to doskonała lokalizacja dla tak prestiżowych zmagań.

„Roubaix od dawna jest legendarnym miejscem na międzynarodowej scenie kolarskiej dzięki słynnemu Paris-Roubaix. Teraz ta miejscowość będzie kojarzona również z historią Mistrzostw Świata w Kolarstwie Torowym UCI. Jestem przekonany, że wspaniały welodrom Jeana-Stablińskiego zaprezentuje wyjątkowe wydarzenie!”– oświadczył Lappartient

Ostatnie Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym odbyły się w Berlinie pod koniec lutego 2020 r., na krótko przed globalnym wybuchem pandemii COVID-19.

To Top