Świat

Vuelta a Espana 2021: Primoz Roglic pierwszym liderem

Primoż Roglić
Primoż Roglić fot. Jumbo-Visma / Catawiki

Mistrz olimpijski w jeździe indywidualnej na czas był najszybszy na krótkiej czasówce w Burgos i objął prowadzenie w wyścigu.

Czasówka otworzyła rywalizację w tegorocznej Vuelcie. Na siedmiokilometrowej trasie znajduje się krótki, dwukilometrowy podjazd, który tym samym wyłoni od razu pierwszego lidera klasyfikacji górskiej. Po krótkim zjeździe do mety będzie już zupełnie płasko.

Z zawodników którzy wystartowali stosunkowo wcześnie najlepsze czasy wykręcili Adam Yates (Ineos Grenadiers) i Alex Aranburu (Astana), a nieznacznie szybszy Bask, który przejechał trasę w 8 minut i 38 sekund. Wydawało się, że z biegiem czasu zawodnik Astany zacznie spadać w dół klasyfikacji, ale na metę wpadali kolejni zawodnicy i nie byli w stanie poprawić rezultatu Aranburu.

Na linii górskiej premii trwała za to zaciekła walka o koszulkę górala. Sporo zawodników poświęcało dobry rezultat w całej czasówce na rzecz właśnie dobrego otwarcia, a najlepszy wynik wykręcił tam Sepp Kuss (Jumbo-Visma), który pokonał wzniesienie Alto del Castillo w 3 minuty i 42 sekundy.

Spośród szerokiej czołówki najlepiej pojechał Primoz Roglic. Mistrz olimpijski w jeździe indywidualnej na czas poprawił wynik prowadzącego długi czas Aranburu o 6 sekund. Trzecie miejsce na dzisiejszym etapie zajął Jan Tratnik (Bahrain Victorious).

To Top