Świat

Tour de Pologne 2021: zapowiedź 6. etapu

Maciej Bodnar
Maciej Bodnar / fot. Jakub Jarosz / Kolarsko.pl

Sobotnia czasówka w Katowicach zadecyduje o ostatecznym kształcie klasyfikacji generalnej. Czy Michał Kwiatkowski wskoczy na podium?

Trasa 6. etapu Tour de Pologne 2021

Choć profil wygląda tak, że można spodziewać się przewyższeń rodem z ‘winnych’ czasówek z Giro d’Italia to jednak trasa jest dość płaska. Dużo większe znaczenie będzie miała technika i umiejętność szybkiego nabierania prędkości po licznych zakrętach i nawrotach.

Faworyci 6. etapu Tour de Pologne 2021

Wydaje się, że na etapowy sukces największe szanse ma Remi Cavagna, ale równie prawdopodobny jest dla mnie scenariusz w którym po trzeci etapowy sukces w Tour de Pologne sięgnie Joao Almeida. Kto może więc zagrozić duetowi Deceuninck-Quick Step?

Matej Mohoric jedzie fantastyczny wyścig i po etapie do Bielska-Białej w klasyfikacji generalnej jest zaledwie 2 sekundy za Portugalczykiem, ale wydaje mi się, że w jeździe indywidualnej na czas raczej do Almeidy straci, niż zyska.

Szanse na etapowe zwycięstwo mają również Mikkel Bjerg (UAE Team Emirates), który jest trzykrotnym mistrzem świata orlików w tej specjalności. Umiejętności samotnej walki z czasem nie można odmówić także Matteo Sobrero (Astana), który chociażby podczas Giro d’Italia pokazał, że przy zdecydowanie mocniejszej stawce jest w stanie osiągnąc dobry rezultat.

Naturalnie liczymy na Michała Kwiatkowskiego (Ineos Grenadiers), który traci zaledwie 7 sekund do trzeciego w generalce Diego Ulissiego (UAE Team Emirates). Wydaje się, że wygrana w całym wyścigu już odjechała, ale szanse na podium dla Polaka są duże. W czołówce również powinien zameldować się dziś Maciej Bodnar (Bora-hansgrohe) i wcale nie zdziwię się, jeśli mistrz Polski znajdzie się dziś przed Kwiato.

W okolicach Top10 mogą się dziś także znaleźć Tim Wellens (Lotto Soudal), Ryan Mullen (Trek Segafredo), Gianni Moscon (Ineos Grenadiers) czy Jos van Emden (Jumbo Visma).

To Top