Świat

Filip Maciejuk dołącza do Bahrain Victorious

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Młody Polak po czterech latach odchodzi z drużyny Leopard Pro Cycling i podpisał kontrakt z ekipą z Bahrajnu na nadchodzące dwa sezony.

Maciejuk wyspecjalizował się w jeździe indywidualnej na czas. W 2017 roku zdobył brąz na juniorskich mistrzostwach świata w tej specjalności, a w kraju w latach 2016-2017 zdobywał w czasówkach złote medale. Trzy lata temu Polak wygrał czasówkę w wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala, a w generalce o zaledwie 3 sekundy uległ Mateuszowi Taciakowi. W tym samym roku Maciejuk wygrał także klasyfikację generalną Karpackiego Wyścigu Kurierów.

W tym sezonie na pierwszy plan wybija się jego sukces w L’Etoile d’Or, który zaliczany jest do Pucharu Narodów. Zawodnik z Puław wygrał otwierającą wyścig czasówkę, a zdobytą przewagę obronił na kolejnych dwoch etapach pieczętując tym samym zwycięstwo w generalce francuskiej etapówki. W czerwcowych mistrzostwach Polski Maciejuka pokonał tylko Maciej Bodnar.

Jestem niesamowicie szczęśliwy, że mogę dołączyć do jednej z najlepszych drużyn na świecie, która ma ogromne szanse na wygrywanie największych wyścigów. Wierzę, że to najlepsze otocznie w jakim młodzi zawodnicy mogą płynnie przejść na najwyższy poziom, a to zdecydowanie pomoże mi w rozwoju. Jest tutaj wielu doświadczonych zawodników od których mogę się uczyć i jestem wdzięczny za zaufanie mi i danie szansy rozpoczęcia zawodowej kariery.

Chciałbym także podziękować Leopard Pro Cycling za fantastyczne cztery lata w trakcie których wiele się nauczyłem i czułem się jak w domu

-skomentował Maciejuk dla oficjalnej strony Bahrain Victorious.