Świat

Volta a Portugal 2021: Reis wraca na czoło

Regiao de Agueda

Siódmy etap padł łupem Rafaela Reisa z ekipy Efapel. Dla Portugalczyka to trzeci etapowy sukces w tym wyścigu i powrót na fotel lidera wyścigu.

Czwartkowy odcinek straszył profilem, ale po głębszym przyjrzeniu się okazywało się, że podjazdy choć długie to jedna o stosunkowo łatwym nachyleniu.

Od początku sporo zawodników było chętnych do odjazdu. Początkowo w odjeździe znalazło się pięciu zawodników, ale peleton utrzymywał dystans kilkudziesięciu sekund straty i co chwilę kolejni zawodnicy przeskakiwali do przodu. Po 50 kilometrach na czele znajdowała się już czternastoosobowa grupa z m. in. Rafaelem Reisem (Efapel) i Benem Kingiem (Rally) w składzie.

Niedługo później kolejna grupa przeskoczyła do czołówki, która w tym momencie liczyła już 27 kolarzy i zaczęła wreszcie powiększać przewagę. Około stu kilometrów przed metą zapas czołówki nad główną grupą przekraczał 5 minut.

Na podjeździe pod Serra de Nogueira ucieczka zaczęła się sypać i kolejni kolarze odpadali z czołówki. W końcówce wspinaczki zaatakował Rafael Reis i zyskał niewielką przewagę nad pozostałą częścią ucieczki. Zawodnik Efapel wpadł na metę z przewagą 14 sekund nad pościgiem, a dodatkowo o 28 sekund za dużo stracił peleton z Alejandro Marque w składzie i to oznaczało, że Reis wrócił na fotel lidera wyścigu.

To Top