Świat

Tour de Pologne 2021: zapowiedź 3. etapu

Mateusz Januszek / kolarsko.pl

Po emocjonującym etapie do Przemyśla dziś powinno być nieco spokojniej. W środę na kolarzy czeka klasyczny sprinterski odcinek z metą w Rzeszowie.

Trasa 3. etapu – Sanok > Rzeszów – 226 km

Ponownie maratoński odcinek z Sanoka do Rzeszowa, choć tym razem wydaje się, że wreszcie do głosu powinni dojść prawdziwi sprinterzy. Górskie premie w Arłamowie, Kalwarii Pacławskiej i Gruszowej w pierwszej połowie etapu. Na ostatnich 100 kilometrach mimo dwóch podjazdów nie powinniśmy oglądać niczego innego jak mozolnej pracy peletonu mającej na celu dogonienie ucieczki, by na ulicach Rzeszowa obserwować walkę najszybszych w stawce.

Faworyci 3. etapu Tour de Pologne 2021

Po tym jak zaprezentowali się na pierwszym etapie jako głównych pretendentów do zwycięstwa dziś należy rozpatrywać Phila Bauhausa (Bahrain Victorious) i Alvaro Hodega (Deceuninck-Quick Step). Niemiec i Kolumbijczyk w Chełmie o krok przed rywalami i wydaje się, że podobnie może być w Rzeszowie.

Kto może się wmieszać w walkę powyższej dwójki? Pierwsza myśl to oczywiście Fernando Gaviria, ale sprinter z UAE Team Emirates to chyba nie jest już poziom ̶k̶o̶l̶a̶r̶s̶k̶i̶e̶j̶ ̶l̶i̶g̶i̶ ̶m̶i̶s̶t̶r̶z̶ó̶w̶ czołówki światowego sprintu. Niemniej jednak wie jak wygrywać na polskich drogach i jeśli miałby się gdzieś przełamać to dlaczego nie podczas Tour de Pologne?

W czołówce powinni się znaleźć duet sprinterów Jumbo-Visma, czyli David Dekker oraz Olav Kooij, a także Max Walscheid (Team DSM), czy Włosi Andrea Vendrame (Ag2r Citroen) i Andrea Pasqualon (Intermarche).

Na dobry wynik liczy zapewne również Stanisław Aniołkowski, który w Chełmie jednak nie pokazał się z najlepszej strony.

Popularne

To Top