Świat

Silny skład Movistar na Vuelta a España: Mas, López, Valverde.

Alejandro Valverde
Alejandro Valverde / fot. Movistar Team

Movistar team ogłosił swój skład na hiszpański Grand Tour, a znajdą się w nim trzej potencjalni liderzy: Miguel Ángel López, Enric Mas i Alejandro Valverde.

Składu dopełniają pomocnicy na górskie odcinki – Carlos Verona i Nelson Oliveira oraz wsparcie na bardziej płaski teren: Johan Jacobs, José Joaquín Rojas i Imanol Erviti.

To już 42 raz, kiedy na hiszpańskich szosach pojawią się niebieskie koszulki Movistar. W tym roku zespół ma podwójną determinację – oprócz tego, że to rodzimy Grand Tour hiszpańskiej drużyny, to ten wyścig może być szansą na odczarowanie nieszczególnie udanego Tour de France.

Każdy z zawodników typowanych na lidera Movistar stał już w ciągu ostatnich 3 lat na podium Vuelty i może poszczycić się sporym doświadczeniem w hiszpańskim wyścigu. Enric Mas zajął drugie miejsce w 2018 w barwach QuickStep, Valverde był drugi w 2019 jako zawodnik Movistaru, a Lopez trzecie miejsce w 2018 zdobył dla Astany.

Wszyscy trzej kolarze jechali w tym roku Tour de France, ale bez większych sukcesów. Enric Mas zajął 6 miejsce w klasyfikacji generalnej, Valverde 24, a Lopez wycofał się z wyścigu przed 19 etapem, aby przygotować się do Igrzysk Olimpijskich.

Warto wspomnieć, że to już 14 raz, kiedy Valverde bierze udział w Vuelta a España, a wyścig udało mu się wygrać w 2009 roku. Nie mógł się jednak stawić na Vuelcie rok później, aby obronić czerwoną koszulkę, gdyż otrzymał od UCI dwuletnie zawieszenie wskutek afery dopingowej, która miała miejsce w przeszłości.

Movistar jak dotąd zwyciężył w klasyfikacji generalnej Vuelty cztery razy. Czerwoną koszulkę dla hiszpańskiego teamu zdobyli: Pedro Delgado w 1989, Abraham Olano w 1998, Alejandro Valverde w 2009 i Nairo Quintana w 2016.

To Top