Świat

Kolejny transfer UAE Team Emirates. Dołącza George Bennet

George Bennett
George Bennett / fot. Jumbo-Visma

Trwa ofensywa transferowa UAE Team Emirates. Grupa Tadeja Pogaraca chce zbudować wokół Słoweńca jak najsilniejszy skład, a kolejnym nowym nabytkiem jest George Bennett.

To już piąty głośny transfer drużyny z Emiratów Arabskich w ostatnich dniach. Przypomnijmy, że do zespołu dołączą także Joao Almeida, Marc Soler, Alvaro Hodeg i Pascal Ackermann.

 – “Jestem podekscytowany przejściem do UAE Team Emirates. Zespół wykonuje olbrzymi krok do przodu każdego roku. Fajnie będzie też dołączyć do Finna Fishera-Blacka, z którym pochodzimy z tego samego miasta” – mówi Bennet. Jego młodszy rodak przeszedł do UAE w trakcie obecnego sezonu.

Nowozelandczyk podpisał z zespołem kontrakt do końca 2023 roku. Zwycięzca Tour of California z 2017 roku (walczył wtedy z Rafałem Majką) kończył w pierwszej dziesiątce Giro d’Italia oraz Vuelta a Espana. Obecnie startuje w Tour de Pologne. 

 Jak mówi szef zespołu Mauro Gianetti, Bennet to jeden z najlepszych wspinaczy w peletonie. Do drużyny ma wnieść dużo doświadczenia, które przyda się młodszym zawodnikom. – “Będzie miał okazje, aby jechać na swoje konto, ale chcemy też korzystać z jego umiejętności w celach zespołowych” – zapowiada Gianetti.

To Top