Świat

Volta a Portugal 2021: Figueiredo tuż przed Antunesem

Volta a Portugal

Federico Figueiredo był najlepszy w Guardzie na 4. etapie La Grandissimy. Prowadzenie utrzymał Alejandro Marque.

Niedzielny odcinek to ponownie wymagający górski teren. Kluczowe znaczenie na etapie miał mieć podjazd pod Videmonte, który rozpoczynał się około 40 kilometrów przed metą. Do samej Guardy na kreskę prowadził także podjazd o długości nieco ponad 3 kilometrów o średnim nachyleniu przekraczającym 6%.

Od początku sporo zawodników próbowało ataków i dosyć długo nie mogła ułożyć się ucieczka dnia. Pierwszą grupą jaka oderwała się z peletonu na dłużej była ta w której znaleźli się Ricardo Mestre, Daniel Mestre, Ricardo Vilela (W52-FC Porto), Rafael Reis, Javier Moreno (Efapel) i Roniel Campos (Louletano). I przewaga przekroczyła minutę, ale mniej więcej na tym poziomie peleton ją utrzymywał.

40 kilometrów przed metą do przodu wyrwali Amaro Antunes (W52-Porto) oraz Frederico Figueiredo (Efapel) i dość szybko zostawili pozostałych uczestników ucieczki i we dwóch pognali w kierunku mety momentami mając ponad 2 i pół minuty przewagi. Im bliżej było finałowej wspinaczki peleton choć był coraz mniejszy to sukcesywnie odrabiał straty. Na mecie lepszy był Fugueiredo, a tuż za kreską Antunes nerwowo spoglądał na stoper, bo niewiele brakowało by przejął koszulkę lidera od mającego kłopoty na etapie Marque.

Główna grupa porwała się na ostatniej wspinaczce i jako trzeci na metę wpadł Urugwajczyk Moreira. Z nieco większą stratą dotarł Marque, ale zdołał obronić się przed Antunesem o zaledwie 5 sekund.

To Top