Świat

Sazka Tour 2021: Zana wygrywa cały wyścig

Bardiani-CSF

Filippo Zana obronił przewagę wypracowaną na dwóch górskich odcinkach i w Sternberku mógł cieszyć się ze zwycięstwa w całym wyścigu. Ostatni etap wygrał Tobias Johannessen z Uno-X.

Finałowy etap Sazka Tour był nieco łatwiejszy niż poprzednie dwa, ale trudno było powiedzieć, że był łatwy. Dłuższe i cięższe podjazdy czekały w początkowej fazie etapu, a na rundach w Sternberku do pokonania była licząca niecały kilometr ścianka o nachyleniu 9%.

W ucieczce dnia kręciło sześciu zawodników i ponownie w odjeździe znalazł się kolarz ekipy Mariusza Witeckiego, a tym razem był to Paweł Cieślik. Wraz z Polakiem na czele znajdował się m. in. Jan Bakelants (Intermarche) czy Jack Bauer (BikeExchange). Ucieczka była trzymana na dość bezpieczny dystans i mimo całego dnia jazdy na przedzie została złapana na rundach w samym Sternberku.

Tam mimo ataków z peletonu najmocniejszy okazał się Tobias Johannessen, który na mecie wyprzedził Filippo Zanę. Mimo tego, że Norweg zgarnął drugie etapowe zwycięstwo w czeskim wyścigu to po wygraną w klasyfikacji generalnej sięgnął jednak Włoch z Bardiani.