Świat

Podsumowanie sobotnich wyścigów

Polskie sukcesy w Rumunii, powrót Mikela Landy na zwycięską ścieżkę, pierwszy poważny test w portugalskich górach, a także kolejne przetasowania w Sazka Tour i Arctic Race of Norway. Działo się!

Tour of Szeklerland

Do ostatniego etapu Alan Banaszek przystępował w koszulce lidera i musiałby nastąpić splot kilku wydarzeń, by Polak wyścigu nie wygrał. Rywale naciskali, po etapowe zwycięstwo sięgnął Daniel Auer, który wyprzedził Andreę Guardiniego. Banaszek zafiniszował jako trzeci i dzięki temu o 2 sekundy wyprzedził Auera w generalce. Wyścig w Rumunii był w ogóle pokazem mocy ekipy HRE Mazowsze Serce Polski, bo w czołowej szóstce znalazło się aż czterech kolarzy z drużyny Dariusza Banaszka.

Sazka Tour

W Czechach ponownie kolarze walczyli w górach i ponownie meta usytuowana była na podjeździe. Koszulkę lidera stracił Nick Schultz, który w sobotę uplasował się 4. miejscu. Etap wygrał Tobias Johannessen, który o 3 sekundy wyprzedził Filippo Zanę, a Włoch objął prowadzenie w całym wyscigu.

Szymon Rekita dotarł na metę jako 24. ze stratą 4:19, a w klasyfikacji generalnej Polak z drużyny Voster-ATS plasuje się na 22. miejscu.

Volta a Portugal

Wspinaczka do Torre w Covilhi jest jedna z legend portugalskiego wyścigu. Z ponad 20-kilometrowym podjazdem najlepiej poradził sobie Alejandro Marque, który przejął także koszulkę lidera całego wyścigu z przewagą ponad minuty nad klubowym kolegą Gustavo Cesarem Veloso.

Arctic Race of Norway

Ben Hermans powtórzył swój sukces z 2015 roku, kiedy to triumfował na tym samym podjeździe. Belg z ekipy Israel-StartUp Nation w trójkowym sprincie okazał się szybszy od Odd Christiana Eikinga i Victora Lafay. Hermans został także nowym liderem wyścigu.

Vuelta a Burgos

Do finałowego etapu z przewagą przystępował Romain Bardet, ale Francuz nie zdołał się obronić w obliczu ataków swoich rywali. Po etap sięgnął Hugh Carthy, a szósty na mecie Mikel Landa zgarnął cały wyścig. Dla Hiszpana to pierwsze zwycięstwo od ponad 800 dni i stanowi dobry prognostyk dla jego fanów przed nadchodzącą Vueltą.

To Top