Świat

Arctic Race of Norway 2021: ostatni etap dla Walslebena, Hermans z wyścigiem

Ben Hermans
Ben Hermans / fot. Israel Start-Up Nation

Phillip Walsleben był najszybszy w Harstad na ostatnim etapie wyścigu, ale całą imprezę wygrał Ben Hermans.

Ostatni etap Arctic Race of Norway wiódł z Gratangen do Harstad, a na dystansie 163 kilometrów znajdowało się sześć górskich premii. Kluczowe dla losów etapu miały być rundy w samym Harstad, gdzie na każdej do pokonania był dwukilometrowy podjazd.

Niemalże od startu na przedzie znalazła się dziewięcioosobowa ucieczka m. in. z Nikim Terpstrą (Tota DirectEnergies) i przez większość etapu utrzymywali niecałe 3 minuty przewagi nad peletonem.

Na pierwszym podjeździe pod Novkollen ucieczka zaczęła się rozsypywać, a jako pierwsi kłopoty zaczęli mieć Eduard Grosu (Delko) i Ceriel Desal (Bingoal). Peleton również jechał coraz mocniej i 15 kilometrów przed metą z przewagi została już tylko niecała minuta.

Na rundach atakować próbowali Niki Terpstra i Phillip Walsleben (Alpecin-Fenix) i zdołali oderwać się od współuczestników ucieczki. Atak wyprowadzili w idealnym momencie, bo zdołali dzięki temu dotrzeć do mety przed peletonem, a w sprincie o zwycięstwo lepszy okazał się Walsleben.

Mimo tego, że peleton przyjechał z około półminutową stratą wygraną nie przeszkodziło to Benowi Hermansowi (Israel-StartUp Nation) by zwyciężyć w klasyfikacji generalnej Arctic Race of Norway.

To Top