Świat

Degenkolb wraca do Team DSM

Po 3 latach w ekipie Trek-Segafredo i dwóch sezonach w barwach Lotto-Soudal John Degenkolb wraca od nowego sezonu do drużyny w której osiągał największe sukcesy.

W latach 2012-2016 Niemiec zanotował na swoim koncie 10 etapowych sukcesów w hiszpańskiej Vuelcie oraz jeden etap Giro d’Italia. Przede wszystkim “Dege” w barwach wówczas Giant-Alpecin wygrał sporo klasyków, a na czele tej listy znajdują się zwycięstwa w monumentach – Paris-Roubaix i Mediolan-San Remo.

Gdy byłem w tej drużynie poprzednio miałem świetny czas, a przez całą moją podróż w zawodowym peletonie byliśmy dobrymi przyjaciółmi. Ich rozwój w ostatnich latach jest imponujący. Przede wszystkim to team oparty na szczerości – dostarczają ci to co obiecali, ale też tego samego oczekują od drugiej strony. To właśnie czyni ich unikatowymi. Są zmotywowani, myślą przyszłościowo i całym sercem skupieni na robieniu wszystkiego wspólnie, a przy tym są dobrymi kolegami zarówno na rowerze, jak i poza nim. Wierzę, że to jest właśnie idealne podejście do wyciągnięcia maksimum z naszego potencjału i w ten sposób osiągniemy wyniki jakich oczekujemy

-komentował po podpisaniu kontraktu Degenkolb.

To Top