Amatorzy

Warta Gravel zbliża się wielkimi krokami

Najdłuższy rowerowy ultramaraton Wielkopolski wystartuje już 27 sierpnia. Blisko 200 uczestników Warta Gravel zmierzy się z 404 kilometrami trasy po najpiękniejszych zakątkach regionu.  

Relatywnie płaska i szybka trasa oraz świetna infrastruktura rowerowa Wielkopolski pozwoli na start nawet początkującym ultra maratończykom. Z kolei dla wprawionych rowerzystów to świetna okazja do bicia czasowych rekordów na tak długim dystansie. Na przejechanie trasy uczestnicy mają 60 godzin. Z drugiej strony formuła samodzielności uczestników wyścigu – noclegu czy nawigacji na trasie – sprawia że Warta Gravel to nie lada przygoda nawet dla doświadczonych Kolarzy. 

Stworzyliśmy wyjątkowe wydarzenie dla pasjonatów rowerów i bikepackingu. Wielkopolska to piękny region, a jednak wciąż nieznany z turystyki rowerowej

mówi Krzysztof Spychała, pomysłodawca i organizator wyścigu.

Dlatego postanowiliśmy to zmienić i zorganizować wyścig, który przyciągnie rowerowych turystów w okolice Poznania. Potencjał drzemiący w regionie jest ogromny i jesteśmy przekonani, że uczestnicy będą pozytywnie zaskoczeni urokami przygotowanej trasy.

dodaje.

Trasa biegnie przez wyjątkowe pod względem przyrodniczym tereny -Puszczę Zielonkę, Puszczę Notecką oraz wzdłuż linii brzegowej Warty .

Rzeka jest swoistym azymutem dla uczestników wyścigu. Mimo, że nie ścigają się wyłącznie wzdłuż wzdłuż Warty, to ona wyznacza kierunek naszej trasie.  Dawniej rzeka nadawała rytm życiu mieszkańców i do tego chcieliśmy się odwołać tworząc to wydarzenie. 

mówi Martin Opaczyk, współtwórca Warta Gravel.

Długość trasy również nie jest przypadkiem – stanowi połowę długości rzeki Warty co stanowi kolejne odwołanie do nazwy wyścigu

– dodaje Opaczyk. 

Na stronie wartagravel.com wciąż można zapisać się na wyścig, chociaż pakietów startowych jest coraz mniej.

Warta Gravel to terenowy ultramaraton rowerowy na terenie Wielkopolski. 404 kilometry po ulicach, szutrach i piaszczystych drogach regionu. 27 sierpnia odbędzie się start wyścigu, który potrwa aż do 29 sierpnia. Gospodarzem miasteczka wyścigowego będzie LABA.LAND – gdzie przez trzy dni będzie działało biuro zawodów, a także start i meta wyścigu. Organizatorzy zadbali również o atrakcje dla kibiców wyścigu. Dla starszych fanów przygotowano strefy sponsorów, a infrastruktura LABA.LAND pozwoli na odpoczynek i zjedzenie czegoś smacznego.  Dodatkowo dla najmłodszych fanów w wieku 4-6/6-7 lat będzie przygotowany specjalny wyścig MINI Warta Gravel by zaszczepić rowerowego bakcyla już od najmłodszych lat.

Informacja prasowa

Portal kolarsko.pl objął wyścig Warta Gravel patronatem medialnym.

Popularne

To Top