Świat

Volta a Portugal 2021: Reis ponownie zwycięski

Regiao de Agueda

Po wygraniu wczorajszej czasówki Rafael Reis po śmiałym ataku na ostatnich kilometrach znów mógł cieszyć się z sukcesu. Portugalczyk z ekipy Efapel powiększył tym samym swoją przewagę w klasyfikacji generalnej.

Pierwszy etap ze startu wspólnego zapowiadał zmiany w klasyfikacji generalnej. Znajdujące się w końcówce Alto de Arrabida z racji nieco “schodkowego” profilu nieco przekłamuje średnim nachyleniem, ale ostatnie 1,5 kilometra wznosiło się w górę z gradientem przekraczającym 8%. Zanim kolarze dotarli do mety w Setubal po zjeździe z górskiej premii mieli do pokonania jeszcze jedną małą “zmarszczkę”.

W ucieczce dnia jechała trójka zawodników: Garikoitz Bravo (Euskadi), Wille Smit (Burgos-BH) oraz Carlos Salgueiro (L.A. Aluminios), która przez większą część etapu miała około 2 minut przewagi. Poza tym, że uciekinierzy między rozdysponowali premie w zasadzie zbyt wiele się nie działo na przestrzeni całego etapu.

U podnóża Alto de Arrabida peleton miał już niecałą minutę straty do prowadzącej trójki, a to zachęcało do ataków. Swojej szansy szukali Roniel Campos (Louletano – Loulé Concelho) oraz jego klubowy kolega Carlos Oyarzun. Chilijczyk przez moment nawet objął prowadzenie na etapie, ale i ta akcja została skasowana.

Prawdziwy pokaz siły zademonstrował natomiast lider wyścigu Rafael Reis (Efapel). Portugalczyk zaatakował i wyrobił sobie ok. 10 sekund przewagi którą bez problemu utrzymał aż do samej mety mogąc pozwolić sobie nawet na celebrację zwycięstwa w stylu Mathieu Van Der Poela. Reis powiększył tym samym swoją przewagę nad rywalami zgarniając drugi etap z rzędu.

To Top