Świat

Alexander Kristoff przechodzi do Intermarche Wanty Gobert

Alexander Kristoff
Alexander Kristoff / fot. UAE Team Emirates

Norweg Alexander Kristoff oraz jego rodak Sven Erik Bystroem wzmocnią Intermarche Wanty Gobert. Kolarze reprezentujący obecnie UAE Team Emirates mają pomóc belgijskiej formacji w klasykach i sprintach.

Pierwszy rok z licencją UCI World Tour nie jest łatwy dla Intermarche Wanty Gobert. Zespół odniósł trzy zwycięstwa, ale tylko jedno w imprezach najwyższej rangi, gdy Taco van der Hoorn po efektownej ucieczce triumfował na etapie Giro d’ Italia.

W następnym sezonie o większą liczbę triumfów mają zadbać Alexander Kristoff i Sven Erik Bystroem. – “Fakt, że zawodnicy z takimi osiągnięciami chcą dołączyć do naszego zespołu świadczy o tym, że stale się rozwijamy” – mówi menadżer grupy Aike Visbeek.

Bystroem wyjaśnia, że w podjęciu decyzji o transferze pomogło mu zapewnienie możliwości realizacji własnych celów w brukowanych klasykach i na etapach wielkich tourów. Kristoff będzie zaś chciał wrócić do grona najlepszych sprinterów. W tym roku nie odniósł jeszcze żadnego zwycięstwa, a w ubiegłym sezonie – tylko jedno.

To Top