Świat

Tour of Szeklerland 2021: zwycięstwo Guardiniego, Banaszek 4.

Tuttubiciweb

Włoch z ekipy Giotti Victoria – Savini Due był najszybszy w Ordoheiu Secuiesc na pierwszym etapie wyścigu Tour of Szeklerland i został liderem wyścigu. Tuż za podium zafiniszował Alan Banaszek.

Środowy etap liczył 125 kilometrów, a na trasie znajdowały się trzy górskie premie. Z racji tego, że wspinaczki umiejscowione były w pierwszej połowie wyścigu to na mecie spodziewano się sprintu z peletonu.

Od początku etapu uważnie jechała ekipa HRE Mazowsze Serce Polski, która wspólnie z drużyną z Grazu dyktowała tempo w peletonie. Z uwagi na fakt, że praktycznie wszystkie etapy powinny zostać rozstrzygnięte po sprintach z peletonu podopieczni dyrektora Marka Rutkiewicza walczyli także na lotnych premiach, gdzie bonifikaty zdobyli zarówno Alan, jak i Adrian Banaszek.

Mimo prób ucieczek sytuacja nie wymknęła się peletonowi spod kontroli i na metę wpadła duża grupa. W końcówce polska drużyna była najlepiej ustawiona, ale na ostatnich metrach najszybszy był jednak Andrea Guardini, a Alan Banaszek zafiniszował na 4. miejscu.

To Top