Świat

Skład HRE Mazowsze Serce Polski na Tour of Szeklerland

Polska ekipa rusza dziś w wyścigu w Rumunii bronić zeszłorocznego zwycięstwa po które sięgnął Jakub Kaczmarek.

Popularny “Bobo” będzie mieć jednak problem, by powtórzyć sukces sprzed roku, ale nie oznacza to, że HRE Mazowsze Serce Polski nie wróci do kraju bez końcowego zwycięstwa. Duże nadzieje można wiązać z Alanem Banaszkiem, którego forma niewątpliwie zwyżkuje po niedawnym sukcesie w Visegrad 4 na Słowacji i oby to był dobry znak, że jeden z najzdolniejszych polskich sprinterów wreszcie się przełamał i już w Rumunii rozwiąże worek ze zwycięstwami.

Obrońca tytułu oczywiście także znajduje się w składzie, a poza Kaczmarkiem i Alanem Banaszkiem pod wodzą dyrektora sportowego Marka Rutkiewicza pojadą również Adrian Banaszek, Norbert Banaszek, Tobiasz Pawlak oraz Adam Stachowiak.

Wyścig Tour of Szeklerland rozpoczyna się dziś i, w przeciwieństwie do zeszłorocznej edycji, będzie składać się z czterech stosunkowo płaskich etapów, a do tego zabraknie prologu. W sprinterskich końcówkach warto zwrócić uwagę na pojedynek Alana Banaszka z Andreą Guardinim, który wydaje się być najgroźniejszym rywalem Polaka.

W walce o klasyfikację generalną groźny może być także znany z występów w amerykańskich wyścigach reprezentant gospodarzy Sergei Tsvetcov, ale trzeba przyznać, że o ile nie wydarzy się nic nadspodziewanego to HRE Mazowsze Serce Polski ma zdecydowanie najmocniejsze karty w talii w grze o wygraną w całym wyścigu.

To Top