Świat

Kraksa storpedowała plany Ineos Grenadiers w Vuelta a Burgos

Egan Bernal
Egan Bernal / fot. Ineos Grenadiers

Brytyjska ekipa przyjechała do Hiszpanii w wyjątkowo mocnym składzie, ale kraksy na pierwszym etapie spowodowały, że Egan Bernal stracił już szanse na dobry wynik w klasyfikacji generalnej.

Egan Bernal, Adam Yates oraz Dani Martinez znajdowali się w drugiej grupie około 20 kilometrów przed metą. To właśnie wtedy wydarzyła się duża kraksa, która pociągnęła na asfalt sporo zawodników. Na szczęście każdy z tej trójki był w stanie wsiąść na rower i kontynuować jazdę o własnych siłach.

Zawodnicy Ineos Grenadiers na metę dotarli spokojnym tempem ze stratami około 10 minut do Edwarda Planckaerta. Czas w generalce stracił także młody Carlos Rodriguez, który został do pomocy swoim bardziej utytułowanym kolegom.

Trójka biorąca udział w kraksie ma kilka szlifów, a ich stan zdrowia ma być monitorowany na bieżąco. Aktualnie największe szanse na wysokie miejsce w generalce w ekipie Ineos Grenadiers ma Pavel Sivakov, który na 1. etapie stracił do zwycięzcy zaledwie 20 sekund i w perspektywie górskich etapów trzeba brać Rosjanina pod uwagę.

To Top